Offering you a complete choice of products which include concrete bucket cone type, concrete bucket lever operated and concrete buckets cone type.
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Brand/Make | Bharat |
| Capacity | 0.25 to 5 Cubic meter |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Construction |
| Sheet Thickness | 4 to 12 mm |
| Material | MS |
| Surface Finishing | Paint Coated |
| Warranty | 6 Months |
₹ 25500 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Capacity | 0.25 to 5 Cubic meter |
| Model Name/Number | Banana Type |
| Usage/Application | Construction |
| Sheet Thickness | 4 to 12 mm |
| Material | MS |
| Surface Finishing | Paint Coated |
| Warranty | 6 Months |
| Brand/Make | Bharat |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 0.25 M3 to 1 M3 |
| Model Name/Number | Bharat |
| Usage/Application | Column Concreting |
| Color | yellow |
| Automation Grade | Manual |
| Sheet Thickness | 4 to 6mm |
| Diameter | As per capacity |
| Bucket Shape | cone type |
| I Deal In | New Only |
| Brand/Make | Bharat |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Benny Korah (Proprietor)
Bharat Engineering Works
Plot No-55, Nehar Par, Jeevan Nagar,Ph-2,Old Faridabad
Faridabad - 121003, Haryana, India